Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Strona GłównaSZOPKI BOŻONARODZENIOWE

Nagrody dla twórców najpiękniejszych szopek bożonarodzeniowych

W siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana odbył się uroczysty finał XX edycji Międzyszkolnego Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych połączony z wernisażem wystawy pokonkursowej.

Więcej… dodano dn. 13.12.15
 
„Xmas in a shoebox”

W okresie przedświątecznym uczniowie klasy I c wraz z wychowawcą oraz nauczycielem języka angielskiego realizowali międzynarodowy projekt edukacyjny eTwinning pt.„Xmas in a shoebox”. Partnerem projektu była szkoła podstawowa Scuola Primaria „Colodi”” Firenze, Włochy.

Więcej… dodano dn. 04.01.16
 
Konkurs ,,KANGUR MATEMATYCZNY”
Jak co roku zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym   ,,KANGUR  MATEMATYCZNY” 
  1. Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych).
  2. W naszej szkole Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

,,Żaczek”       –   klasy  2.  szkół podstawowych,
,,Maluch”      –   klasy  3.  i  4.  szkół podstawowych,
,,Beniamin”  –    klasy  5.  i  6.  szkół podstawowych,

 Konkurs odbędzie się w dniu 17 marca 2016r. i ma charakter jednorazowego testu, na którego rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut.

Więcej… dodano dn. 04.01.16
 
Jasełka 2015

W poniedziałek, 21 grudnia, w SP 20 zapanowała uroczysta atmosfera. Wszystko to za sprawą jasełek wystawionych przez uczniów klas: 4a, 4b, 5a, 5b, 5c i 6c pod kierownictwem nauczycieli naszej szkoły. Mali aktorzy przywołali najważniejsze zdarzenia związane z narodzeniem Jezusa. Na scenie pojawili się nie tylko Józef, Maryja, pasterze i mędrcy, ale także dzieci w regionalnych strojach oraz bohaterowie najpopularniejszych bajek. Ciekawy spektakl wzbogaciły występy szkolnego chóru, który zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Zaprezentowany program poetycko-muzyczny doskonale korespondował z ostatnimi wydarzeniami w naszej szkole – Świętem Tradycji oraz Dniem Postaci z Bajek. Całości dopełniła efektowna dekoracja przygotowana przez Panią Beatę Marszałek.

Więcej… dodano dn. 24.12.15
 
WESOŁYCH ŚWIĄT
      Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku wszystkim Uczniom i ich Rodzinom życzy Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym.
dodano dn. 21.12.15
 
FINAŁY WOJEWODZKIE „ WEEKENDY Z PIŁKĄ RĘCZNĄ” – TAURON ARENA KRAKÓW

Dnia 12.12.2015r. (sobota), odbył się Turniej Finałowy z cyklu „Weekendy z piłka ręczną”. Cała impreza miała miejsce na malej hali Turon Arena w Krakowie. Obok siebie rywalizowało po pięć najlepszych drużyn chłopców i dziewczynek- finaliści subregionów. W gronie tych ostatnich znaleźli się chłopcy ze SP 20 w Nowym Sączu.

Miło nam poinformować, że w stawce 5-ciu finałowych drużyn (łącznie 50), stanęliśmy na najniższym stopniu podium, sprawiając dużą niespodziankę.

Więcej… dodano dn. 19.12.15
 
Piłkarze Sandecji w naszej szkole

W telewizji Sandecji ukazały się filmiki z pobytu piłkarzy klubu Sandecji w naszej szkole. Serdecznie zapraszamy na adres telewizji do obejrzenia transmisji z wizyty słynnych piłkarzy Sandecji na naszych lekcjach:     http://www.sandecja.tv/

dodano dn. 12.12.15
 
Spotkanie z tradycją

8 grudnia po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie z tradycją. Ta impreza, organizowana już od kilku lat w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, ma na celu zapoznanie dzieci z tradycjami naszego regionu, a także podtrzymywanie i kultywowanie ich w dzisiejszych czasach. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubierają się zawsze na ludowo.

Więcej… dodano dn. 09.12.15
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.