Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Strona GłównaWAŻNA ROCZNICA !!!

   W tym roku mija 1050 lat od przyjęcia przez Polskę CHRZTU. Z tej okazji gościliśmy przedstawicieli BRACTWA RYCERSKIEGO  "KERIN", którzy opowiadali nam o czasach Mieszka I i Dobrawy. Przypomnieli nam też znaczenie przyjęcia przez nasz kraj chrztu. Bardzo podobała na się żywa lekcja historii.

Więcej… dodano dn. 07.04.16
 
Projekt współpracy międzynarodowej eTwinning pt. "Easter puzzle"

Starsza grupa przedszkolaków oraz dzieci z klasy Ob wzięły udział w projekcie międzynarodowym eTwinning. Dzieci miały wykonać puzzle o tematyce wielkanocnej i przesłać je swoim kolegom i koleżankom z zagranicy. Kraje, które wzięły z nami udział w zabawie to Słowacja, Rumunia i Serbia. Koordynatorkami projektu w naszej szkole były panie: Ewa Janus, Justyna Kuciel i Magdalena Opoka. Owoce naszej współpracy można oglądnąć na zdjęciach.

 

Więcej… dodano dn. 04.04.16
 
Przedstawiciele SU w Sądeckim Ratuszu

Dnia 1 marca br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie: Konrad Bryja, Natalia Migacz oraz Weronika Gucwa wraz z opiekunem SU oraz panią dyrektor, uczestniczyło w warsztatach inicjujących proces tworzenia nowatorskich rozwiązań miejskich. 
Celem warsztatów było omówienie potrzeb i zidentyfikowanie możliwych do wdrożenia innowacji na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego, przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu oraz wyłonienie grupy partnerskiej, która będzie współtworzyła działania możliwe do realizacji przy wykorzystaniu środków zewnętrznych.

zdjęcia ... dodano dn. 17.03.16
 
KONKURS CZYTELNICZY

Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym
dotyczącym książki C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.

Konkurs odbędzie się 22.04.2016 roku o godz. 13.25.
Zgłoszenia u nauczycieli języka polskiego.

Serdecznie zapraszamy.

dodano dn. 15.03.16
 
Wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas IV

24 lutego, jak co roku, uczniowie klas IV rywalizowali w konkursie gramatyczno-leksykalnym z języka angielskiego. Poziom uczestników był wyrównany. Laureatami zostali:

I miejsce: Magdalena Nowak kl. IV b

II miejsce: Mateusz Szymański kl. IV b oraz Mateusz Jurkowski kl. IV c

III miejsce: Marcin Król kl. IV c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz zdjęcie ... dodano dn. 10.03.16
 
Nasi sławni absolwenci, czyli byli uczniowie naszej szkoły

Patryk Ziarno ur. 17.05.1996 w Krynicy Zdrój. Saneczkarstwo uprawia od 5 roku życia niezwykle ambitny i wytrwały w swoich postanowieniach. Wielokrotny mistrz i medalista Mistrzostw Polski począwszy od młodzika do kategorii seniora. Członek Kadry Narodowej Juniora. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Maturę zdał z wynikiem bardzo dobrym w maju 2015. Aktualnie przebywa i pracuje w Rejkiawiku.

Klaudia Ziarno ur. 19.04.2000 w Krynicy Zdrój. Bardzo dobra uczennica 3 klasy Gimnazjum nr 1 w Nowym Sączu. Saneczkarstwo uprawia od 8 roku życia. Ambitna i pracowita. Wielokrotna medalistka  zawodów młodzików. Aktualna   V-ce Mistrzyni Polski w kategorii drużynowej juniorów młodszych.

Więcej… dodano dn. 09.03.16
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.