Spotkanie z tradycją
środa, 09 grudnia 2015 09:23

8 grudnia po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie z tradycją. Ta impreza, organizowana już od kilku lat w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, ma na celu zapoznanie dzieci z tradycjami naszego regionu, a także podtrzymywanie i kultywowanie ich w dzisiejszych czasach. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubierają się zawsze na ludowo.

Podczas tegorocznej imprezy uczniowie wykonywali tradycyjne ozdoby choinkowe, stroiki i podłaźniczki. Piekli i ozdabiali pierniczki na choinkę. Można było degustować tradycyjny wiejski chleb z domowym smalcem, kiszone ogórki, owoce i świąteczne wypieki.

Całość uświetnił występ regoinalnego zespołu „ Piątkowiaki” z Piątkowej.

Gościem specjalnym tego dnia była Pani mgr Halina Wiśniowska - inspektor Wydziału Edukacji.