Jasełka 2015
czwartek, 24 grudnia 2015 20:59

W poniedziałek, 21 grudnia, w SP 20 zapanowała uroczysta atmosfera. Wszystko to za sprawą jasełek wystawionych przez uczniów klas: 4a, 4b, 5a, 5b, 5c i 6c pod kierownictwem nauczycieli naszej szkoły. Mali aktorzy przywołali najważniejsze zdarzenia związane z narodzeniem Jezusa. Na scenie pojawili się nie tylko Józef, Maryja, pasterze i mędrcy, ale także dzieci w regionalnych strojach oraz bohaterowie najpopularniejszych bajek. Ciekawy spektakl wzbogaciły występy szkolnego chóru, który zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Zaprezentowany program poetycko-muzyczny doskonale korespondował z ostatnimi wydarzeniami w naszej szkole – Świętem Tradycji oraz Dniem Postaci z Bajek. Całości dopełniła efektowna dekoracja przygotowana przez Panią Beatę Marszałek.

J
asełka zostały również wystawione w niedzielę, 20 grudnia, podczas spotkania opłatkowego dla chorych i potrzebujących, wprowadzając zebranych w niezwykły klimat Świąt Bożego Narodzenia.