„Xmas in a shoebox”
poniedziałek, 04 stycznia 2016 12:08

W okresie przedświątecznym uczniowie klasy I c wraz z wychowawcą oraz nauczycielem języka angielskiego realizowali międzynarodowy projekt edukacyjny eTwinning pt.„Xmas in a shoebox”. Partnerem projektu była szkoła podstawowa Scuola Primaria „Colodi”” Firenze, Włochy.

Celem projektu było nawiązanie kontaktu z rówieśnikami z zagranicy, którzy uczą się języka angielskiego oraz wymiana ozdób świątecznych i życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie własnoręcznie wykonali bożonarodzeniowe dekoracje, które zostały wysłane pocztą tradycyjną do partnerów projektu. Dzieci miały możliwość rozwijać swoją kreatywność, zdolności manualne, doskonalić język angielski oraz pozyskać nowych przyjaciół. Wszelkie działania zostały umieszczone na platformie eTwinning, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć dokumentację zdjęciową ich pracy.