Konkurs ,,KANGUR MATEMATYCZNY”
poniedziałek, 04 stycznia 2016 19:37
Jak co roku zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym   ,,KANGUR  MATEMATYCZNY” 
  1. Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych).
  2. W naszej szkole Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

,,Żaczek”       –   klasy  2.  szkół podstawowych,
,,Maluch”      –   klasy  3.  i  4.  szkół podstawowych,
,,Beniamin”  –    klasy  5.  i  6.  szkół podstawowych,

 Konkurs odbędzie się w dniu 17 marca 2016r. i ma charakter jednorazowego testu, na którego rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut.


Test konkursowy w kategorii ,,Żaczek” zawiera 21 zadania o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w
Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 21 punktów; maksymalnie może więc uzyskać 105 punktów.

 Test konkursowy w kategorii ,,Maluch” zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 24 punkty: maksymalnie może więc uzyskać 120 punktów.

 Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 30 punktów, maksymalnie może więc uzyskać150 punktów.

 

Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi oznaczonych literami A, B, C, D, E, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik Konkursu otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

 Każdy uczestnik Konkursu poznaje treść zadań konkursowych dopiero po ich oficjalnym otrzymaniu od upoważnionej osoby, rozwiązuje zadania samodzielnie i przed zebraniem przez nauczyciela wszystkich kart odpowiedzi nie udostępnia testów i ich rozwiązań innym osobom. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów i z technicznych środ-ków łączności (natomiast obliczenia można wykonywać w brudnopisie, wolno też używać przyborów geometrycznych). Elementem  Konkursu  jest  prawidłowe  wypełnienie przez ucze-stników kart odpowiedzi.  Żaden uczestnik Konkursu nie powinien opuścić sali wcześniej niż po upływie 60 minut od otrzymania testów, a w wyjątkowych sytuacjach, wychodząc wcześniej, musi pozostawić test w sali.

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.