20-tka świętuje!
środa, 25 maja 2016 18:38

W dniu 25.05.2016 roku w Szkole Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu uroczyście obchodzono Święto Szkoły. Po uczestnictwie w mszy świętej uczniowie klas IV – VI mieli możliwość obejrzenia niesamowitego koncertu pod hasłem „Możesz wszystko”. Na scenie zaprezentowali swoje talenty wokalne jak i taneczne uczniowie oraz absolwenci szkoły.

Swoim śpiewem zachwyciła publiczność Ewa Novel, wokalistka zespołu Levi. Na scenie pojawiła się także tegoroczna maturzystka – Karolina Górska. Natomiast wśród tancerzy prezentujących swoje umiejętności aplauz publiczności otrzymała między innymi Justyna Migacz oraz Nikodem Miczołek – wicemistrz Polski w tańcu nowoczesnym. Oprócz niezwykle uzdolnionych absolwentów swoje talenty zaprezentowali także uczniowie szkoły: Natalia Migacz – wicemistrzyni Polski w tańcu hip – hop, Julia Skowron, Julia Fecko i Wiktor Tomasiak, Dominika Kulpa i Karol Jasiński, a także nauczyciele: Justyna Kuciel i Beata Dobosz.

Całą uroczystość prowadził niezwykły duet: nauczycielka – pani Dorota Kubiak oraz uczeń klasy szóstej – Jakub Janór. Elementem dość nietypowym scenografii były parasolki, które kojarzyły się z ochroną i bezpieczeństwem, jakie zapewnia szkoła swoim wychowankom. Ponadto podczas występu każdego z uczestników rozwijały się dekoracyjne napisy – słowa wskazujące cechy uczniów 20-tki, takie jak: pomocni, angażujący się, radośni, ambitni, solidni, odważni, lojalni, kreatywni, inteligentni; przy czym pierwsze litery poszczególnych słów ułożyły się w hasło – motyw przewodni: parasolki. Koncert ten stał się dla uczniów szkoły niezwykłą lekcją, podczas której uświadomili sobie, że marzenia się spełniają, że każdy – jeżeli tylko tego pragnie i chce – MOŻE WSZYSTKO.