MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY "MOJA PRZYGODA W MUZEUM"
piątek, 27 maja 2016 00:00

W sądeckim Muzeum Okręgowym rozstrzygnięty został etap regionalny Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja przygoda w Muzeum”. Sądecki etap konkursu odbył się pod patronatem Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

Na konkurs zgłoszono 253 prace dziecięce i młodzieżowe z 20 placówek szkolnych i pozaszkolnych oraz pracowni artystycznych.

UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY:

ALEKSANDRA  RYBA

ZUZANNA  OGÓREK

ZUZANNA  PAWLIK

ZOSTAŁY LAUREATKAMI ETAPU REJONOWEGO TEGO KONKURSU.

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ POŁĄCZONA Z WERNISAŻEM WYSTAWY ODBYŁA SIĘ W DOMU GOTYCKIM W NOWYM SACZU 20 MAJA 2016r.

Wystawa nagrodzonych prac prezentowana będzie od 20 maja do19 czerwca 2016 r. w Domu Gotyckim w Nowym Sączu przy ul. Lwowskiej 3, a po jej zakończeniu prace zostaną przesłane na eliminacje międzynarodowe konkursu do Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Organizatorem konkursu na szczeblu ogólnokrajowym jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego, Muzeum Okręgowe w Toruniu. Na szczeblu regionalnym konkurs zorganizowali Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie „Dla Miasta”. Sądecki etap konkursu odbył się pod patronatem Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka. Honorowy patronat sprawowała Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty. Nowosądeckie muzeum zorganizowało konkurs już po raz 24.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!