Nominacje do prestiżowych nagród dla Łukasza Połomskiego
niedziela, 09 października 2016 09:04

Miło nam poinformować, że wychowawca w świetlicy oraz nauczyciel historii w naszej szkole – Łukasz Połomski – został nominowany do prestiżowych nagród dla historyków.

Nasz nauczyciel od lat jest zaangażowany w życie lokalnej społeczności. Jego działalność opiera się na przybliżaniu historii miasta, szczególnie w jej wielokulturowym aspekcie. Za swoją dotychczasową działalność został nominowany do nagrody POLIN 2016, którą przyznaje kapituła związana z Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” - to bardzo prestiżowe wyróżnienie. Z ponad 200 zgłoszeń, Łukasz Połomski został wyłoniony do najlepszej siódemki kandydatów.

Nominacja do Nagrody im. Ireny Sendelrowej to również spore wyróżnienie. Nasz historyk został nominowany jako jeden z 11 nauczycieli, z całej Polski. Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” została ustanowiona w 2006 roku. Jej celem jest uhonorowanie nauczycieli, którzy uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych, inspirują do działań zgodnych z tymi zasadami i odgrywają aktywną rolę w swojej szkole oraz społeczności lokalnej.

Rozstrzygnięcie nagrody POLIN odbędzie się 20 października podczas specjalnej gali w Warszawie. 28 października poznamy zdobywcę Nagrody im. Ireny Sendlerowej.

Trzymamy kciuki!