I miejsce w konkursie międzyszkolnym o Hobbicie
środa, 15 marca 2017 13:37

14 marca drużyna z naszej szkoły - Julia Połeć, Patrycja Maciak i Kamil Kościółek – wzięła udział w międzyszkolnej literackiej grze terenowej „HOBBIT CZYLI TAM I Z POWROTEM” , zorganizowanej przez bibliotekę szkolną w Piwnicznej-Zdroju.

Zdobyliśmy I miejsce!

Trzeba się było wykazać się zczegółową wiedzą ze znajomości lektury, pisząc test. Drużyna otrzymała mapę, dzięki której odszukiwała na terenie szkoły kolejne „punkty kontrolne”, gdzie musiała wykonać jakieś zadanie i odpowiedzieć na pytania, a następnie dotrzeć do „skarbu”. Najciekawiej i najstraszniej było w szkolnej piwnicy, gdzie mieściła się jaskinia trolli i mieszkał smok Smaug. Trzeba było też wyszukiwać ukryte przedmioty i zdobyć pierścień umieszczony na ściance wspinaczkowej, zanim dopadnie nas wielki pająk. Nasza drużyna była bardzo solidnie przygotowana, ale mimo to nasza wygrana była dla nas wielkim zaskoczeniem. Wróciliśmy z Piwnicznej bardzo szczęśliwi.