Makulatura i kolorowy złom może pomóc misjom!
czwartek, 16 marca 2017 10:49

Szanowni Rodzice !

Chcąc uwrażliwić dzieci na potrzeby drugiego człowieka proponujemy włączenie się w akcję charytatywną organizowaną przez Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej pt. „ Makulatura na studnie misyjne” oraz „Kolorowy złom na misyjny dzwon”. Poprzez zbiórkę makulatury możemy pomóc naszym misyjnym braciom i siostrom uzyskać dostęp do czystej wody przez budowę studni głębinowych. Przekazując złom wspieramy zakup kościelnego dzwonu do misyjnej kaplicy, a także budowę szkoły podstawowej dla Pigmejów w Afryce.

Makulatura - sortowana osobno:  papier (książki, zeszyty, gazety, czasopisma) oraz karton (opakowania kartonowe szare i kolorowe) NIE ZBIERAMY OPAKOWAŃ PO SOKU I MLEKU!

Kolorowy złom - miedź, mosiądz, aluminium, ołów, kajner, puszki po napojach, blacha miedziana i aluminiowa, armatura łazienkowa i kuchenna (zawory, krany), silniki elektryczne, piecyki gazowe (typu Junkers), przewody miedziane (bez wtyczek), akumulatory samochodowe (nie wylewać kwasu), akumulatory do innych urządzeń (oprócz zwykłych baterii typu R).

Okres Wielkiego Postu wykorzystajmy na wyszukiwanie i sortowanie tych surowców wtórnych.

Po świętach w wyznaczonym terminie będzie można oddać makulaturę w naszej szkole, a złom w Parafii MBN. Termin odbioru makulatury tylko 24 kwietnia w godz. od 7.00 - 12.30. przy wejściu głównym do szkoły.

Katecheci.