Konkurs recytatorski im. Elżbiety Kosińskiej
piątek, 24 marca 2017 09:03

Elżbieta Kosińska  przez wiele lat była nauczycielką języka polskiego w naszej szkole. Kochała literaturę, a zwłaszcza poezję.

Już po raz szósty serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły na Konkurs recytatorski im. Elżbiety Kosińskiej, który odbędzie się 6 kwietnia 2017rw dniu urodzin Pani Eli Kosińskiej.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach.

Uczniów klas 0-3

• Każdy z uczestników przedstawia własną interpretację wiersza o tematyce dziecięcej. Czas prezentacji do 3 minut.

Uczniów klas 4-6

• Każdy z uczestników przedstawia własną interpretację wiersza  Jana Twardowskiego.

Kryteria oceny:

• dobór repertuaru (wartość artystyczna, wychowawcza utworu oraz dobór do możliwości wykonawczych uczestnika),
  • interpretacja utworu (podczas interpretacji uczestnik nie przekazuje ruchem, gestykulacją, strojem treści utworu)
  • kultura słowa,
  • ogólny wyraz artystyczny.

OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY!!!

Uczestnicy konkursu:

• otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez synów pani Eli Kosińskiej – Bartka i Wojtka KOSIŃSKICH.
  • zwycięzcy konkursu w poszczególnych grupach wiekowych,

będą reprezentować naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym.

Zgłoszenia do 31 marca 2017r. przyjmują:

• w KLASACH  0 -3 wychowawcy klasy lub Beata Żerkowska sala 18, Beata Damasiewicz sala 23
  •   w KLASACH  4 -6 pani Sylwia Ruchała i Halina Klimek

Życzymy miłych wrażeń organizatorzy:

Halina Klimek  i  Sylwia Ruchała

Beata Damasiewicz  i  Beata Żerkowska