KOLĘDA MISYJNA 2013 r.
piątek, 17 stycznia 2014 14:14

29 grudnia 2013 r. kolędnicy misyjni, podobnie jak w ubiegłym roku, wyruszyli, aby odwiedzić mieszkańców parafii, do której należy nasza szkoła. 17 grup kolędniczych z naszej szkoły w liczbie 91 dzieci, w pięknych, kolorowych strojach wraz z opiekunami dzieliło się z ludźmi wiarą i radością z Bożego Narodzenia oraz zapraszało ich do wspólnej troski o misje.

Kolędnicy w krótkich scenkach opowiadali o losie dzieci w dalekich krajach, którym pomagają w tym roku. Hasło tegorocznego kolędowania brzmiało : „Samu Bana ke Kucha”, co znaczy : „by dzieci mogły usłyszeć”. Kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wspierają projekty związane z pracą księży, sióstr zakonnych i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Brazylii, Peru i Republiki Konga. Pieniądze przeznaczone będą na edukację dzieci, ich dożywianie, rozbudowę szkół i leczenie najmłodszych z ciężkim niedożywieniem. W Kamerunie będzie mogła powstać szkoła dla dzieci głuchoniemych. Kolęda misyjna nie polega jedynie na zbieraniu pieniędzy. Celem jest, aby przez tę akcję dzieci poczuły przynależność do Kościoła, by nauczyły się pomagać bezinteresownie drugiemu człowiekowi. Podejmowane przez dzieci wyrzeczenia i trud, to piękny dowód życia Ewangelią. Oby takich wspaniałych, małych misjonarzy było jak najwięcej !!!