2021-22

Zapisy do Miejskiego Przedszkola nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu.

Zapraszamy do składania wniosków osobiście w terminie od 1 marca 2022 do 29 marca 2022 w godzinach od 800 – 1400 w sekretariacie szkoły.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 dla dzieci Miejskiego przedszkola nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu będzie 1 września 2021 roku.

Rodzice/ prawni opiekunowie dzieci z wszystkich grup przyprowadzają je  do szatni, przebierają i przekazują wychowawcy do sali.

Pracujemy w godzinach od 6.30- 16.30.

Informacja dla rodziców/prawnych opiekunów dzieci Miejskiego Przedszkola nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu

• 26.08.2021r-(czwartek)
  • o godzinie 17.00- odbędą się spotkania wychowawców  z rodzicami grup:

P1- sala 19,

P2- sala 22

( jeden rodzic, obowiązuje maseczka, dezynfekcja rąk)

Zostaną ustalone spotkania adaptacyjne.

• 28.06.2021r-(czwartek)
  • o godzinie 15.45- odbędą się spotkania z rodzicami grup P6, P7,P8- w auli szkoły ( jeden rodzic, obowiązuje maseczka, dezynfekcja rąk),

następnie zebranie z wychowawcą w salach:

P6,

P7 –sala 16,

P8- sala 15

2020-21

"Dzień Tradycji po Sądecku"

11 grudnia 2020 r. w naszym Przedszkolu odbył się Dzień Tradycji, w tym roku nawiązując do naszej miejscowości. Każda grupa miał do wykonania kilka zadań: zapoznać się z jedną wybraną legendą o Nowym Sączu, poznać najważniejsze zabytki i herb miasta. Zobaczyć jak wygląda strój Lachów Sądeckich, a także wykonać pracę plastyczną – Herb dla Nowego Sącza.

Dzień Ziemi 22.04.2021r.

Grupa P3

Jak co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Dzieci doskonale wiedzą, że o naszą planetę trzeba dbać. W tym dniu poznały również inne sposoby dbania o Ziemię, np. dowiedzieli się co to jest „recykling”. Tak jak wspólnie musimy dbać o naszą planetę, tak dzieci razem pokolorowały wielką kolorowankę przedstawiającą Ziemię.

Siejemy owies - 22 marzec 2021

Grupa P3

Kilka dni przed Wielkanocą grupa P3 posiała Owies Wielkanocny. Dzieci dowiedziały się co potrzebuje owies, żeby mógł rosnąć. Każdy przygotował swoją doniczkę wsypując do niej ziemię, następnie siejąc owies i podlewając go. Dzieci ułożyły swoje doniczki obok okna.

Dzień Dinozaura 26.02.2021

Grupa P3

W dniu 26 lutego swoje święto obchodził dinozaur. Dzieci z grupy P3 bawiły się w archeologów i poszukiwały za pomocą pędzelków szkieletów dinozaurów. Dzieci szybko zabrały się do pracy i wspólnymi siłami odnaleźli wszystkie szczątki.

"Dzień Postaci z bajek"

05.11.2020r.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

2019/20

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna